אז מה עושים מיד אחרי כתיבת עבודות סמינריון בתקשורת?
תוכן עניינים

אז מה עושים מיד אחרי כתיבת עבודות סמינריון בתקשורת?

לא נופתע אם התשובה שלכם לשאלה המופיעה בכותרת היא: "מגישים אותן, ברור!". האמנם? אנחנו רק יכולים לתאר לעצמנו את עוצמתה של ההקלה שתחושו עם סיום כתיבת הסמינר, ואין לנו ספק כי ברגע שתקלידו את המילה האחרונה ותלחצו על "שמור", כל שתרצו הוא להדפיס את הקובץ, לכרוך את מקבץ הדפים ולהניח אותו במזכירות. 

אולי תופתעו, אך אנחנו ואתם חולקים מטרה זהה: להבטיח עבורכם את הציון הגבוה ביותר בסמינר בתקשורת. ומדוע אנו מציינים זאת? משום שאנחנו ב-RESCUE מציעים שירות שתכליתו ליטוש עבודתכם: עריכה לשונית. אז מה עושים מיד אחרי כתיבת עבודות סמינריון בתקשורת?

עריכה לשונית – מי צריך אותה ומהי משמעותה?

לכל סטודנט, ללא יוצא מן הכלל, מומלץ להעביר את עבודת המחקר שלו בעריכה לשונית. מופתעים? יתכן. מניסיוננו, מרבית הסטודנטים כלל לא מעלים על דעתם לפנות לעורך לשוני, כאשר ההסבר שהם נותנים לעצמם הוא שעברית היא שפת האם שלה. בפועל, מעטות העבדות (אם בכלל) שנקיות מטעויות לשון ופיסוק, כאשר טעויות אלו נובעות משתי סיבות עיקריות:

  • ישנם סטודנטים שמתבטאים בכתב כפי שהם מתבטאים בעל פה. בעוד טעויות הנאמרות בעל פה "נסלחות", טעויות בכתב מכתימות את עבודה הסמינריונית ופוגעות באיכותה 
  • עבודת סמינריון נכתבת בהיקף של בין 20 ל-30 עמודים. וככל שהעבודה נכתבת בהיקף רב יותר? כך הסיכוי לטעויות לשון – עולה
אז מה עושים מיד אחרי כתיבת עבודות סמינריון בתקשורת?

דוגמאות לטקסט לפני ואחרי עריכת לשון

סיימתם את שלב כתיבת עבודות סמינריון בתקשורת? גם אם קראתם וערכתם את העבודה שלכם עשרות (!) פעמים, העברתה לעורך אינה (!) בזבוז של זמן וכסף. העורך הלשוני ילטש את הטקסט, ישפר ניסוחים, יסדר את הפיסוק ויתכן שאף יארגן מחדש פסקאות – הכל לטובת יצירת מסמך מקצועי וקריא. לפניכם שתי דוגמאות לטקסט לפני ואחרי עריכה:

  • נוסח לפני עריכה: מאז שאני זוכרת את עצמי רציתי ללמוד תקשורת התחום הזה מעניין אותי מאד ואני רוצה לעבוד בטלוויזיה. אני קוראת חדשות כל היום וצופה במהדורות ויש לי את כל האפליקציות של כל אתרי החדשות ואין לי ספק שלימודי התואר יתנו לי המון. 
  • נוסח אחרי עריכה: תחום התקשורת עניין אותי מאז ומתמיד. הבחירה שלי להירשם ללימודי התקשורת נובעת מרצוני להשתלב בעתיד בגוף תקשורת מוערך. אני צרכנית אקטואליה מושבעת, ומשקיעה את זמני בקריאת חדשות וצפייה בהן. כולי תקווה שהלימודים יעניקו לי ערך ויסללו עבורי את הדרך אל עולם התקשורת.

בעוד הנוסח הראשון נטול פיסוק וניכרת בו "התפזרות", הנוסח השני בהיר וקריא יותר. העורך הלשוני לא יהסס לקצר או להאריך משפטים/פסקאות, להציע מילים נרדפות (לרוב, "גבוהות" יותר) וכמובן שלתקן שגיאות שפה/הקלדה. 

סיימתם לכתוב את העבודה? בשעה טובה! לפני הגשתה, השקיעו בעריכת לשון מקצועית. למידע נוסף אודות כתיבת עבודות סמינריון בתקשורת ועריכתן, התקשרו – 053-8090-808

רסקיו סיוע אקדמי
רסקיו סיוע אקדמי

אנו מתמחים בסיוע לסטודנטים בכתיבה ובהכנת עבודות במגוון תחומים, בדגש על כתיבה מקורית ואיכותית, מחירים משתלמים, ליווי אישי וצמוד והדרכה מקיפה על העבודה.

לשיתוף המאמר:
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם:
Call Now Button

צריכים סיוע
בכתיבת עבודה?

השאירו כאן מספר טלפון ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי:

צריכים סיוע
בכתיבת עבודה?

השאירו כאן מספר טלפון ונדאג לחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן