כתיבת עבודה סמינריונית בכלכלה – הטיפים החשובים באמת
תוכן עניינים

כתיבת עבודות סמינריונית בכלכלה

המרצים במוסד להשכלה הגבוהה בו אתם לומדים, יעריכו אתכם בהתאם לשלושה דברים עיקריים: נוכחותכם בהרצאות, הציונים במבחנים והציונים בעבודות המחקר.

בהנחה ואתם נוכחים בהרצאות ולומדים היטב למבחנים, דרככם להערכה מרשימה ומכובדת – כבר סלולה. ומה עם כתיבת עבודה סמינריונית בכלכלה? סטודנטים רבים מביעים את חששם ממנה, ואולי גם בצדק.

כתיבת עבודות סמינריוניות בכלכלה מצריכות מכם לחלוץ את נעלי הסטודנט, ולהיכנס אל נעליהם הגדולות (ואולי אפילו מאימות) של חוקרים.

רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, אנו שמחים לשתף אתכם ב-3 טיפים ממוקדים בכתיבת עבודה אקדמית, שיתרמו לתהליך מחקר יעיל ומהנה.  

כתיבת עבודה סמינריונית בכלכלה – הטיפים החשובים

1.חכו רגע לפני שאתם ממהרים…

נתחיל בנתון שאמנם לא יפתיע או יחדש לכם, אך חשוב לרענן ולהזכיר אותו: תחילת כתיבת עבודה סמינריונית בכלכלה, מותנית באישור מפורש של המרצה על נושא המחקר. ומדוע אנו מציינים זאת? משום שישנם סטודנטים שמתוך רצון לייעל זמנים, מתחילים לעמול על עבודת המחקר שלהם תוך כדי הסמסטר והקורס, ועוד לפני שהם קיבלו אישור על נושא המחקר שלהם.

החשש העיקרי הוא שנושא המחקר לא יאושר לבסוף, כך שהעמל הרב לא יניב דבר מלבד תסכול, אכזבה ופגיעה במוטיבציה. זכרו: אישור נושא העבודה יקדים תמיד (!) כל שלב אחר בדרך. 

2.ועל מאגר עבודות מוכנות כבר שמעתם?

תכליתו של מאגר עבודות מוכנות אינה לאפשר לכם לשלוף עבודה מוכנה ולהגישה – בשום פנים ואופן לא!

המאגרים נועדו לאפשר לסטודנטים מכל רחבי הארץ ומכל המוסדות, להתרשם מעבודות סמינר לדוגמא. ומדוע שדוגמאות של עבודות בכלל יעניינו אתכם? מסיבה פשוטה: כתיבת עבודה סמינריונית בכלכלה מצריכה מכם להפגין המון יכולות: איסוף מידע, ייבוא נתונים ממאמרים אל תוך העבודה, אזכורם בהתאם לכללי הציטוט ואיך לא – כתיבת אקדמית.

התרשמות מעבודה לדוגמא בכלכלה, תעניק לכם מושג איך כל "החוקים היבשים" באים לידי ביטוי בעבודה, ואיך נראה תוצר שהוערך בציון גבוה ע"י המרצה.

לפני שאתם מתחילים לכתוב, התרשמו איך נראית, נקראת ו"נשמעת" כתיבה אקדמית. 

3.שקלו את מילותיכם, אך אל תחשבו עליהן כל כך הרבה

עבור המון סטודנטים, האתגר העיקרי שבעבודות המחקר הוא חלק הכתיבה. כלומר, אם ניקח לדוגמא כתיבת עבודות סמינריוניות בכלכלה, הרי שניסוח שאלה, גיבוש שיטת מחקר, עיבוד נתונים וניתוח מסקנות, קריאת מאמרים אקדמיים ותרגומם, נחשבים לפשוטים למדי בהשוואה לחלק הכתיבה.

מאחר והגשת המחקר שלכם מותנית בכתיבתו (אין כל דרך להתחמק מזה), נסו לאמץ לעצמכם את הטיפ הבא:

מרבית הסטודנטים כותבים את מחקריהם עם מודעות גבוהה מאד לכל מילה, פסיק ונקודה. הבעיה אינה החתירה למצוינות כמובן, אלא מתן תשומת לב לדברים מסוימים בזמן שאינו נכון להם.

לפני שתדפיסו את המחקר ותגישו אותו, תוכלו להעביר אותו לידינו לטובת בדיקה כללית הכוללת גם עריכה והגהה. ולכן, ההמלצה אליכם היא לא לחשוב על מה אתם כותבים, אלא פשוט לכתוב.

טעויות לשון או כשלים "אסתטיים" בטקסט ובצורה, יתוקנו בשלב העריכה. להתעכב על אלו תוך כדי מחקר? עלול לגבות מכם זמן יקר.

אם תרצו להתייעץ עם המומחים שלנו – צרו קשר ונשמח לעזור

רסקיו סיוע אקדמי
רסקיו סיוע אקדמי

אנו מתמחים בסיוע לסטודנטים בכתיבה ובהכנת עבודות במגוון תחומים, בדגש על כתיבה מקורית ואיכותית, מחירים משתלמים, ליווי אישי וצמוד והדרכה מקיפה על העבודה.

לשיתוף המאמר:
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם:
Call Now Button

צריכים סיוע
בכתיבת עבודה?

השאירו כאן מספר טלפון ונדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי:

צריכים סיוע
בכתיבת עבודה?

השאירו כאן מספר טלפון ונדאג לחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן